VCC logo

Veteran Car Club Dvůr Králové nad Labem, z.s.

Prodlužování platnosti testování silničních a historických vozidel v roce 2019

Platnost testování silničních a historických vozidel je omezena a platí nejdéle 24 měsíců ode dne, ve kterém se testování vozidla provedlo. Prodloužení platnosti je možné provést pouze na základě pravidelné prohlídky v rozsahu stanoveném vyhláškou č. 355/2006 Sb. v platném znění:

 1. silničních vozidel - provedené klubovou testovací komisí
 2. historických vozidel - provedené klubovou a krajskou testovací komisí

Postup pro pravidelnou prohlídku

 1. Žadatel k prodloužení platnosti testování vyplní v elektronické podobě novou „Žádost o provedení testování historického vozidla“.
  Pozor: po zobrazení "Žádosti o provedení testování historického vozidla" je nutné ji nejdříve uložit do svého počítače a následně otevřít v Adobe Reader, kde ji poté můžete vyplnit v probarvených polích, kromě symbolů ANO/NE v oddíle Protokol o testování, které nezaškrtávejte! Po vyplnění si Žádost v Adobe Reader uložte. K vyplnění Žádosti použijte svoji kopii Žádosti, která Vám byla vydána při prvotním testování, nebo k vyplnění použijte „Postup pro vyplňování Žádosti o provedení testování historického vozidla“ a uveřejněné vyplněné vzory.
 2. Vyplněnou Žádost včetně 2 ks fotografií (2x jako obrázek) z pohledů dle uvedené specifikace odešlete jako přílohy e-mailem na adresu testování(zavináč)vcc.cz.
 3. Zarezervujte si termín testování dle „Rozpisu termínů testování“ s poznámkou, že se jedná o pravidelnou prohlídku.
 4. Dostavíte se s vozidlem v uvedený a potvrzený termín a čas k provedení pravidelné prohlídky na určené místo testování. Po zaplacení poplatku za pravidelnou prohlídku a v případě kladného výsledku testování vám bude zajištěno vystavení nové platné Žádosti. V případě historického vozidla bude dále zajištěno vyznačení informace o platnosti testování v PHV.

Poplatky za provedení pravidelné prohlídky

 1. Silniční vozidlo
  • Prohlídka klubovou testovací komisí: 500,- Kč
 2. Historické vozidlo
  • Prohlídka klubovou testovací komisí: 500,- Kč
  • Prohlídka krajskou testovací komisí: 600,- Kč

Poznámka: Poplatky za provedení pravidelní prohlídky a upřesňující postup pro členy VCC Dvůr Králové n. L. jsou uvedeny na webových stránkách www.vcc.cz v oddíle přístupném Pro členy klubu v části Interní dokumenty.