VCC logo

Veteran Car Club Dvůr Králové nad Labem, z.s.

Postup přihlášení se k testování historického nebo silničního vozidla

Vlastník historického nebo silničního vozidla, který žádá o testování, nemusí být členem klubu historických vozidel.

Vlastník vozidla před vyplněním požadavku přihlášení na uveřejněný termín testování se řídí těmito zásadami:

Postup přihlášení

 1. Při přihlášení na uveřejněný „Termín testování“ je nutné vyplnit elektronický formulář „Přihlášení k testování“ a řídit se těmito úkony:
  1. vyplnit v elektronické podobě novou „Žádost o provedení testování historického vozidla“.
   Návod pro vyplnění Žádosti:
   • po zobrazení Žádosti ji nejdříve uložte do svého počítače
   • uloženou Žádost poté otevřete, kde ji vyplňte v oddíle „Základní údaje o registraci“ a „Technický popis vozidla“. Nevyplňujte „Protokol o testování“ včetně symbolů ANO/NE na straně 3/4 a 4/4 Žádosti
   • pro vyplnění Žádosti použijte „Postup pro vyplňování Žádosti o provedení testování historického vozidla“ a uveřejněné vyplněné vzory v „Souborech ke stažení“ v sekci „Testování HV“
   • po vyplnění si Žádost ve svém počítači opět uložte
  2. Vyplněnou Žádost včetně 2 ks fotografií (2x jako obrázek) z pohledů dle uvedené specifikace vložte do formuláře „Přihlášení na testování“ jako povinné soubory.
  3. Do položky „Další dokumentace“ vložte jako podklad k ověření uváděných údajů v Žádosti např. skeny Osvědčení o registraci vozidla část II. (Technický průkaz), Osvědčení o registraci vozidla část I. (ORV), Základní technický popis (ZTP), Technický list, Certifikate of title apod.
  4. Vyplněný formulář odešlete kliknutím na tlačítko „Přihlásit se“ a při úspěšné registraci vám e-mailem bude zasláno potvrzení o přihlášení.
 2. Po výše uvedených úkonech a přihlášení vám bude testovacím komisařem potvrzen termín, přesný čas a místo testování, kde bude testování provedeno a případně uvedeny potřebné doplňující podklady k testování.
 3. Dostavit se s vozidlem v uvedený a potvrzený termín a čas k provedení testování na určené místo testování s potřebným počtem a formátem fotografií dle předepsané specifikace včetně dokladů k ověření uvedených údajů v Žádosti a finanční hotovostí na úhradu poplatků za testování.
 4. Po testování a v případě kladného výsledku vám budou zajištěny podklady pro další postup řízení v závislosti na druhu testování.
 5. V případě dotazů k testování můžete využít e-mailovou adresu testovani(zavináč)vcc.cz, nebo tel. 604 876 122; 724 056 651